Borduurprogramma problemen...
Mijn borduurprogramma deed raar, hij wilde helemáál niet meewerken. Uiteindelijk heb ik hem van de computer gegooid en ben op zoek gegaan naar een ander programma.
Nu kun je daar je geld goed aan kwijt maar ik heb wel gratis programma gevonden!
Misschien kennen jullie het tekenprogramma Inkscape wel? Nou daarbij kun je een extension downloaden die Inkstitch heet. Het werkt wel even anders dan mijn digitizer programma van Janome maar het doet wat het moet doen en dan voor niks, niet gek dacht ik... 😎
Als je een nieuw programma hebt moet je er eerst mee leren werken, om dat een beetje onder de knie te krijgen heb ik besloten een muismat te maken. Natuurlijk had ik er wel eentje alleen was die wat viezig geworden dus tijd voor een nieuwe!
Ik heb een art deco dame uitgezocht en die met Inkscape en Inkstitch gemaakt en toen uitgeborduurd op kragenvilt.
![]() |
Het borduursel op het scherm |
Ik heb een paar kleine dingetjes gewijzigd, het origineel had nog een klein pupilletje in het oog maar dat was zo klein, dat wordt niet goed geborduurd. En ik heb een smal streepje van de achtergrond weggelaten. De nagels zijn ook wel klein, maar zonder die is het niet mooi.
Ook gebruik ik de lagen functie van Inkscape. Elke kleur komt op een aparte laag en ik bouw het van achter naar voren op. Eerst de achtergrond, dan de dame erop. En de dame is ook weer in stadia, eerst haar kleding en gezicht en hals, daarna de hand, nagels en lippen, oog en als laatste haar haar.
En als ik alle lagen klaar heb dan gooi ik de laag met het voorbeeld er weer uit.
![]() |
Inkscape logo |
Gelukkig zijn er veel tutorials op internet te vinden over inkscape en inkstitch want ik had wel even moeite om hem als jef opgeslagen te krijgen. Heb de troubleshoot functie gevonden en daarmee de problemen verholpen, daarna kon hij het wel als jef opslaan. (jef is een uitgang voor de borduurmachines van Janome)
De kleuren op het scherm zijn niet dezelfde kleuren als ik mee geborduurd heb. Ik gebruik altijd polysheen garen van Amann Group Mettler en toevallig gebruikt inkstitch die ook.
Hier een lijstje met de kleuren volgens inkscape:
Zwarte achtergrondstrepen - 20
Crème achtergrondstrepen - 184
Goudgele achtergrondstrepen - 904
Lichtgele achtergrondstrepen - 851
Kleding - 3323
Gezicht en hand - 184
Oog zwart - 20
Rode lippen en nagels - 1703
Zwart haar - 20
Je ziet nu 2x 184 en op het scherm in inkscape zijn die kleuren echt verschillend, ik heb dus 2 tinten gebruikt.
Deze kleuren heb ik gebruikt:
Antraciete achtergrondstrepen -4174
Crème achtergrondstrepen -640
Goudgele achtergrondstrepen -1141
Lichtgele achtergrondstrepen -704
Kleding -2810
Gezicht en hand -1060
Oog antraciet - 4174
Rozerode lippen en nagels -2500
Donkerbruin haar -1346
Ik had eerst felrood voor haar lippen en nagels alleen was dat bij de andere kleuren die ik had uitgezocht niet mooi, dus heb ik die wat donkerder gemaakt.
En omdat het oog en de nagels en lippen kleine stukken zijn laat ik de machine die twee kleuren langzamer borduren. Op volle snelheid heb je eerder de kans dat hij vastloopt met die kleine stukjes.
![]() |
Hier borduurt de machine de achtergrond |
![]() | ||
Hier heeft de machine bijna alles gedaan behalve haar hoofd |
![]() |
Borduursel klaar, hij zit nog in de ring gespeld |
Nu nog een stukje style vil eronder en klaar is de mat...
Mijn "muismat" heb ik om een plankje gevouwen en vastgeniet en daarna dat plankje naast mijn toetsenbord vastgeschroefd. Ik houd ervan als de muismat iets hoger ligt dan het toetsenbord en dat hij vast ligt vind ik ook prettig.
Heb jij voorkeur voor een losse muismat dan kun je er voor kiezen om style vil fix te gebruiken, die strijk je achter je borduursel en dan knip je het bij tot het hetzelfde is. Je kijkt dan wel tegen de zijkant van het style vil aan. Of je maakt er een hoes van met 1 laag style vil erin, dan zie je het niet meer. Even uitproberen wat je het beste werkt voor jou.
![]() |
De muismat is klaar |
Heb
je naar aanleiding van dit verhaal toch nog vragen, neem dan contact
met ons op, zie de contact pagina (link bovenaan deze pagina)
Wil je op
de hoogte blijven over nieuwe blogartikelen en handige producten bij Beauty VoF? Abbonneer je dan op de nieuwsbrief via beautyvof.nl
Of vul je emailadres in in het vakje rechts in het menu en krijg mail als er nieuwe blog artikelen zijn.
Reacties
Een reactie posten
Bedankt voor je reactie!
Groeten van Het Beauty-Team:
Annette, Corry en Henny